Atelier de Creaţie - un an de activitate

Viața parohiei Martie 11, 2016

În preajma zilei 8 martie s-a împlinit un an de când am început atelierele de creaţie în cadrul Parohiei „Adormirea Maicii Domnului“ Schitu-Duca, însumând 19 întâlniri până în prezent. Am început cu felicitări pentru 8 martie, apoi în perioada verii cu flori din hârtie de mătase, iar în iarnă cu decoraţiuni pentru sărbători. Dacă la început activităţile se desfăşurau în cadrul Bisericii, spre sfârşitul anului am început colaborarea cu şcoala din sat, colaborare ce continuă şi în 2016. Chiar în ziua de 8 martie, după-amiază, ne-am adunat la biserică unde am confecţionat felicitări pentru mame, bunici şi surori. Majoritatea copiilor prezenţi au participat şi la primul atelier organizat în 2015, în decursul ultimului an învâţând să îşi pună în valoare talentul şi creativitatea.